Do szkoły już czas!

Dzisiaj rozpoczyna się rok szkolny, dlatego też postanowiliśmy złożyć życzenia wszystkim tym, którzy już uprasowali swoje białe koszule, przywdziali czarne spodnie/spódnice i z większą lub mniejszą radością maszerują w kierunku przybytku oświaty.

Niech wasze szkoły będą NAPRAWDĘ wolne od przemocy. Nauczyciele niech zwracają się do Was z szacunkiem a słowa „jesteście klasą debili” niech nigdy nie przejdą im przez gardła. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym starsi uczniowie będą odnosić się do młodszych z troską i szacunkiem a nie pogardą.

Owocnych lekcji religii, życzymy Wam aby wasi katecheci przychodzili do swojej pracy solidnie przygotowani i opowiadali Wam prawdę o Bogu, a nie przelewali na Was swoje leki osobiste oraz osobiste problemy. Ogólnie życzylibyśmy Wam i (naszemu dziecku, które za około 7 lat pójdzie do szkoły ;)) aby katecheza odbywała się w sali katechetycznej kościoła (niebawem wyjaśnimy dlaczego), ale skoro jest jak jest to niech lekcje religii nie zniechęcą Was do wiary.

Przetrwajcie reformę w spokoju. Dorośli są niereformowalni nadal wierzą w magiczną moc reform systemu edukacji. Chcielibyśmy aby udało się Wam przejść przez te zmiany w miarę bezboleśnie. Oby chociaż na kilkanaście lat zapanował spokój.

Rodzice niech będą dla Was prawdziwym wsparciem. To wielkie nieszczęście kiedy mama albo tata tylko pytają o oceny i stawiają wysokie wymagania. Życzymy Wam aby w waszych relacjach z rodzicami panowało ciepło i koncentracja na rzeczach ważniejszych niż średnia ocen.

Abyście wy i Wasi rodzice pamiętali, że szkoła to nie wszystko. Życzymy Wam posiadania bogatego świata wewnętrznego, wielu nienarzuconych zainteresowań oraz marzeń, które nie podlegają ocenie i do których nauczyciele nie mają dostępu – no chyba, że sami ich zaprosicie.

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *