One Comment

 1. Ppp

  Myślę, że problem jest w jeszcze innym miejscu. Można się zdenerwować, że jakiś biskup znowu zrobił z siebie idiotę, ale to niespecjalnie wpływa na nasze życie. Na życie wpływ ma PRAKTYKA.
  A jak to wygląda?
  Segregowanie śmieci – Idea OK, robiłem to jeszcze dawniej, tylko aktualny system jest uciążliwy, nieintuicyjny i w dodatku bezsensowny. Jeśli ktoś twierdzi, że papier użyty to wytarcia blatu w kuchni nie jest „bio”, to powinien raczej wrócić do szkoły, a nie brać się za pisanie przepisów.
  Wstyd przed lataniem – Są miejsca, gdzie samolot jest podstawowym środkiem transportu. Tym czasem połowa Polaków nigdy nie leciała samolotem, a znakomita większość reszty lata raz na kilka lat lub wręcz kilka razy w życiu. Jeśli zatem ktoś każe mi się wstydzić, że w wieku czterdziestu kilku lat mam na koncie TRZY przeloty, to ja każę się wynosić i nie wracać bez zaświadczenia, że zaczął myśleć. Zwłaszcza, że dla mnie to sukces, bo zarobiłem i się odważyłem.
  Hedonizm – Czy w Polsce jest coś takiego? W narodzie, gdzie większość zarabia poniżej 1000Euro miesięcznie, możliwość konsumpcji jest należną zapłatą za pracę. Najpierw był PRL, potem był Balcerowicz – wielu ludzi dopiero w ostatnich latach zaczęło konsumować normalnie, a do hedonizmu jest jeszcze bardzo daleko.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *