6 komentarzy

  1. John Rambo

    żydowski antypolonizm jest mitem, natomiast gdy ja powiem, że nie lubię jeździć do Izraela ze względu na wysokie temperatury to już jestem antysemitą. Oczywiście współodpowiedzialnym za Holokaust. Bp Jęż w oświadczeniu dotyczącym wyżej wspomnianego kazania pisze, że tekst nie jest fałszywką oraz potrzebie dalszych badań w tym zakresie. Nawet jeżeli okazałby się być nieprawdziwy, to w wielu gazetach sprzed wojny sam taki rzeczy czytałem. co do stereotypu Żyda łasego na pieniądze, to czy nie potwierdzają go ostatnie roszczenia? No ale niestety nasz antysemityzm jest wrodzony.

  2. szechterozaurusreks

    oczywiście żydzi kochają wszystkich a szczególnie Polaków

    Owadia Josef (1920–2013) – izraelski rabin, w latach 1973–1983 sefardyjski naczelny rabin Izraela, przywódca ultraortodoksyjnej partii Szas.

    Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie.
    Źródło: Rabin: goje żyją po to, by usługiwać Żydom, rp.pl, 22 października 2010

    Kobieta w peruce? Dlaczego? (…) Autorytety religijne orzekły jasno, że noszenie peruk jest zabronione, to jest śmiertelna droga.
    Źródło: Rabin Owadia na wojennej ścieżce z perukami, izrael.org.il, 7 września 2010

    Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie.
    Źródło: Rabin: goje żyją po to, by usługiwać Żydom, rp.pl, 22 października 2010

    Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność. Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
    Źródło: Rabin: goje żyją po to, by usługiwać Żydom, rp.pl, 22 października 2010

  3. Debora

    Jest jakaś przemożna potrzeba w człowieku zaznaczenia swojego terytorium, tożsamości, poczucia bezpieczeństwa. Problem polega na tym, że myślimy ,że do tego służą mury, a nie granice, które mają bramki, furtki, o których to ja decyduję kogo wpuścić. Wtedy znikają wszelkie łatki przyklejone do czoła, bo nie wpuszczę na swoje podwórko Polaka oszusta, złodzieja, podobnie jak Żyda podobnego pokroju, czy męża który mnie bije.Podobnie jeśli przed furtką stanie człowiek potrzebujący, pobity, chory, to jeśli jestem chrześcijaninem i wiem co to oznacza, jeśli rzeczywiście najważniejsza jest dla mnie Ewangelia Jezusa-Bożego Syna, którą tłumaczył, to nie będzie miało dla mnie znaczenia, kim jest ten człowiek, czy Żyd, czy Polak, gej, czy Niemiec. Szatan jest ojcem kłamstwa, strachu, nienawiści i podziałów. To on nam podpowiada : budujcie mury, zamknijcie się w swoim egoizmie, łatwiej was dopadnę. Jeśli w to uwierzysz, już po tobie. Będziesz chodził z lornetką wypatrującą wszędzie wrogów, a myśli , słowa będą jak uzbrojeni strażnicy na każdym centymetrze murów i będziesz strzelał do każdego innego. Granice, płoty zaznaczają moje terytorium, mówią mi o mojej tożsamości, dają poczucie bezpieczeństwa, dają poczucie wpływu i sprawczości. Granice, płoty-mają furtki, wystarczą strażnicy tylko tutaj. Furtki mogę trzymać zamknięte, jeśli na zewnątrz jest zło, które mi zagraża. Ale mogę też je otworzyć, kiedy moi strażnicy /domofon, kamery, okno, internet, wiedza, doświadczenie/ go sprawdzą. Niestety – zła wiadomość jest taka, że jeśli spotkasz „potrzebującego”, jeśli przyznajesz się do Jezusa -musisz zaryzykować, bo nie zawsze będziesz miał możliwość sprawdzenia. Nasi strażnicy, jak strażnicy na lotnisku mogą sprawdzić „who is who” tylko do pewnego stopnia. Stąd nasza wiara w człowieka, Boga musi być realna, racjonalna, stojąca na ziemi, ale zawsze oparta na zaufaniu, podejmowaniu ryzyka, na przekraczaniu swoich ograniczeń myślowych, emocjonalnych. Inaczej przestaniemy być ludźmi. A jeśli chodzi o chrześcijaństwo, to będzie się nam wydawało, że mamy coś z nim wspólnego.
    Antysemityzm jest czymś ohydnym, nawet jeśli spotkamy się z przejawami antypolonizmu po drugiej stronie. Podobnie jak antypolscy mogą być Niemcy, Rosjanie, nawet sami Polacy- każda nacja, lub poszczególnie ludzie, którzy natkną się na Polaka pijaka.Stąd prosty wniosek -wszyscy Polacy to pijacy.
    Niektórzy biskupi, księża i świeccy o „mentalności murarzy” lubią znajdować tematy zastępcze w stylu : „ręka podniesiona na Kościół i Polskę”, a nie popatrzeć na własne podwórko i własne kury.

  4. Andrzej

    Przypadkiem trafiłem na ten wywiad i niestety Pan kłamie, jak to żyd, jeśli chodzi o pieniądze.
    Clou w obecnych roszczeniach żydowskich jest to że chodzi im o mienie bezspadkowe. Mowa o „Bardzo często się wtedy pytam: co jest złego w odbieraniu spadku po swojej rodzinie? ” jest kłamstwem i manipulacją:
    https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text
    pkt. 3
    Jakoś pan żyd nie wspomina o tym jakimi to przyjaciółmi Polaków żydzi byli od 1944 roku, wspomnę tylko paru: Mieczysław Mietkowski, Józef Różański, Salomon Morel, Roman Romkowski, Julia Brystiger, Józef Czaplicki, Józef Światło, Jakub Berman, obaj bracia Michnik, Geremek

  5. Maria

    Interesuję się religią i kulturą wszystkich narodów w tym m.in .zydowska.
    Chcialabym wiedzieć jak najwiecej bo kultura zydowska jest piekna,madra i przebogata.Ubolewam nad tym,ze ta straszba potworna wojna zabrała nam ten nieoceniony skarb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *