3 komentarze

  1. Lilka

    W tekście napisane jest „prawdziwy specjalista to taki, który skończył 4-letni kurs terapii w ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Psychiatryczne”. A co z szkołami psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym? O ile się nie mylę, to ich nie ma wśród rekomendowanych ośrodków PTP.

  2. Katarzyna

    Zabrakło mi w Pani tekście najważniejszej, jak dla mnie informacji: nie można utożsamiać psychologa z psychoterapeutą i należy unikać psychologów, którzy bez szkolenia biorą się za chałupniczą psychoterapię, bo potrafią narobić wielkich szkód. (Swoją drogą: w zakładce „o nas” pisze Pani o sobie jako o psychologu, natomiast w tym tekście – jako o psychoterapeutce. Pewnie oznacza to, że w międzyczasie skończyła Pani szkolenie, myślę, że warto byłoby zaktualizować informacje w „o nas”)
    I jeszcze taka uwaga: ile wiem, są bardzo wartościowe szkolenia nierekomendowane/niecertyfikowane przez wymienione przez Panią stowarzyszenia. Myślę na przykład o psychoterapii tańcem i ruchem (DMT) – psychoterapeuci pracujący w tym podejściu są wysoko cenieni na Zachodzie, u nas – często lekceważeni zarówno przez kolegów pracujących werbalnie, jak i stowarzyszenia certyfikujące, wrzucani do worka z napisem „choreoterapia”. A to pewnie tylko jeden z przykładów, życie jak zwykle wyprzedza urzędowe ustalenia, no i ludzka niechęć do zmian jest niesamowita.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *