9 komentarzy

  1. Emeryk

    Musimy umieć spojrzeć bardzo roztropnie na kwestię plusów i minusów w Kościele. Nie jest to idealna wspólnota – w znaczeniu ludzi, ktorzy Ją tworzą i są grzesznikami. Ale czy Uczniowie, których Jezus powołał byli aż tak doskonali!? Święty Piotr wyznał wiarę w Jezusa, ale potem się Go zaparł. Ale Piotr nie zwątpił w miłosierdzie Boże, wręcz przeciwnie bardziej się do Niego zbliżył. Wzrastamy wśród tych plusów i minusów, tak jak upadamy i powstajemy, dążąc drogą świętości.
    Warto mówić prawdę, krytykować, ale zawsze mając na uwadze odpowiedzialność za siebie i za innych.

    • Emeryk

      Plusy są niewatpliwie mniej zauważalne. Cieszę się, że mamy tak znanych, świetnych katolików. Ale są także Ci, którzy w zaciszu swojego domu są takimi katocelebrytami: wierzą pomimo trudności, szukają Boga i pomagają innych ze względu na miłość do Niego, bo w innych widzą obraz Boga.

      • Są, ale niestety minusów zauważyć można więcej. Właściwie przez pryzmat osób, które raczej wierzą i chodzą do Kościoła, a w domu robią piekło. W sumie z takich wierzących mimo wszystko to raczej tylko już Nasze babcie zostały, a to trochę pokazuje jak się to zmienia na przestrzeni lat – one zawsze widzą dobrą rękę Pańską. W sumie gdyby nie było takiego nacisku, że młody człowiek myśli, że musisz wierzyć to wyglądałoby to inaczej, a jak wiemy dla młodych musisz = złe.

  2. Dobrze postawić sobie takie pytanie: „Za co kocham Kościół?”, zastanowić się nad jego miejscem w naszym codziennym życiu. A także nad tym co mogę zrobić, by stawał się on lepszy, dać coś od siebie.

  3. Jak to było w Misiu żeby plusy nie przysłoniły minusów, a minusy plusów. cenię sobie ks Bonieckiego. siostrę M Chmielewską, ale to chyba za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *